Třetihorní mořská voda - jodobromový léčivý přírodní pramen.
Léčivý, preventivní, regenerační a omlazující. Ponořte se do hojivé lázně a nechte působit zázračnou sílu jodobromového přírodního pramene.

Lázně Lednice vznikly v srdci pozoruhodné krajiny Lednicko-valtického areálu.

Základním přírodním léčivým zdrojem lednických lázní je jodobromová voda, která je svým obsahem jódu jedna z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě. Před miliony let na tomto území bylo dno prehistorického moře, a když se při třetihorním vrásnění Morava zvedla ze dna, zůstala mořská voda uvězněna v podzemních slujích.

Pravěké třetihorní moře pod povrchem země v hloubce 1250 metrů je výjimečným přírodním léčivým zdrojem. Nachází se v zemských hlubinách v uzavřené čočce a díky své vydatnosti bude dostupný i dalším generacím. Svým chemickým složením připomíná silně mineralizovanou vodu mořskou.

Jodobromová minerální voda je do lázní přiváděna z vrtu v Charvátské Nové Vsi. Po cestě se ochladí z 80°C až k 7°C a na celkovou koupel je v lázních přihřívána na teplotu 37°C. Dle pokynů ošetřujícího lékaře se teplota individuálně snižuje. Lednická ložiska silně mineralizované jodobromové vody obsahem jodidů přesahují 33 mg/l a bromidů v rozmezí 40 až 60 mg/l. Během léčby dochází k vypařování jódu do ovzduší a je tak obohacováno jodové mikroklima během koupele, které svým obsahem jódu převyšuje přímořské oblasti. Ke vstřebávání jódu dochází inhalací, kůží i sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodová voda je nejúčinnější balneologický prostředek k léčení cévních onemocnění a osteoporózy.

Dále jsou výzkumem prokázány velmi dobré účinky při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
Rezervovat pobyt