Regenerujte se po prodělaném Covidu

 

Možná se již někteří z vás seznámili s termínem postcovidový syndrom, který si vysvětlujeme, jako soubor přetrvávajících příznaků po prodělaném onemocnění Covid-19. Většina příznaků odezní do 6 – 10 dnů po vyléčení, avšak spousta pacientů přiznává obtíže i další měsíce poté.

V Perle vám nyní pomůžeme utužit imunitu, ulevit tělu od bolesti a dobít potřebnou energii pomocí nového pobytového balíčku Regenerace po Covid – 19. Strávíte celý týden v pohádkovém kraji Lednicko-valtického areálu, dopřejete si 20 procedur a vitamínovou pitnou kúru. Balíček jsme sestavili tak, aby co nejvíce pomohl od obtíží, které se řadí mezi nejčastější post-covidové příznaky.

·         ÚNAVA                                                             
·         DUŠNOST A KAŠEL
·         BOLESTI V OBLASTI HRUDI
·         BOLESTI KLOUBŮ A SVALŮ
·         VYRÁŽKA
·         CELKOVÁ SLABOST

Léčebný program:

3x peloidní hrudní obklad – prohřátá rašelina se přikládá na hrudní oblast, přičemž dochází k uvolňování tepla do organismu těla. Peloidní obklad má protizánětlivý efekt a napomáhá při odstranění bolesti kloubů a svalů.

1x skupinový léčebný tělocvik v rehabilitačním bazénu - Cvičení pod dohledem fyzioterapeuta Vám pomůže zlepšit pohyblivost kloubů a správně procvičit celé tělo. Kromě efektu léčebné tělesné výchovy se příznivě uplatňuje vliv vody a její teplota. Rehabilitační bazén má teplotu 31°C.

1x aroma masáž částečná - spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky éterických a vonných olejů. Dochází k prohřátí tkání, odplavení odpadních látek. zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků a výronů, zlepšuje výživu tkání, zmírňuje bolest, povzbuzuje zpomalený krevní oběh, odstraňuje únavu a svalové napětí. Ovlivňuje i vzdálené orgány a má celkový účinek na organismus.

2x jodobromová koupel - Léčí cévní onemocnění, napomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky, pomáhá při léčbě osteoporózy. Během léčby se vstřebává jód inhalací, kůží a sliznicemi. Dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza – s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen léčebné, ale i preventivní, regenerační a omlazující. Teplota: 37 – 38°C dle doporučení lékaře.

2x uhličitá koupel vodní celková - Koupel se připravuje sycením vody kysličníkem uhličitým ve speciálních saturátorech. Teplota vody je spíše nižší, kolem 34-36°C a klient musí v koupeli zcela klidně ležet. Tělo se obalí do mírně hřejivého povlaku malých bublinek čistého CO2. Koupel zvyšuje prokrvení kůže a slouží k prokrvení povrchových tkání. Snižuje krevní tlak a odlehčuje vnitřním tkáním. Příznivě působí na činnost srdce a ledvin.

3x oxygenoterapie včetně vitamínu C - Jedná se o regenerační kyslíkovou kúru, která napomáhá k celkové regeneraci organizmu a zpomaluje proces tělesného i duševního stárnutí. Působí příznivě na psychiku, výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organizmu, zlepšuje energetický stav organizmu, snižuje nepříznivé dopady špatných ekologických podmínek na zdraví. Chrání před migrénou a stresy, je účinná při odstranění únavy a zlepšení spánku.

1x klasická masáž částečná - Masáž zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků a výronů, zlepšuje výživu tkání, zmírňuje bolest, povzbuzuje zpomalený krevní oběh, odstraňuje únavu a svalové napětí. Ovlivňuje i vzdálené orgány a má celkový účinek na organismus. Kromě relaxačního, uklidňujícího účinku má i účinek tonizační. Používají se speciální nedráždivé masážní prostředky, masážní emulze nebo oleje.

5x aerosolová inhalace včetně vitamínové pitné kúry - Využívá se k inhalaci minerálních vod, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. Po inhalaci dostane klient pitnou kúru vitamínů.

2x individuální LTV – kondiční a analytické metody - Individuální cvičení pod dohledem našeho fyzioterapeuta, je zaměřeno na nácvik uvolňovacích a posilovacích cviků pro udržení správné funkce kloubů a svalů. Součástí je i dechová gymnastika, díky které zlepšíte stav vašich plic.

Volný vstup do rehabilitačního bazénu – Po celou dobu pobytu můžete využívat náš rehabilitační bazén s teplotou vody 31°C. K celkové regeneraci můžete k pobytu přiobjednat další procedury z naší nabídky.

 

Tak jak se vám nabídka líbí? Já myslím, že počet a skladba procedur zaručeně vašemu zdravotnímu stavu napomůžou k navrácení pevné imunity a radosti do života. Navíc teď do konce března lze na tento pobytu uplatnit státní vouchery.

 

Zajímá vás něco z oblasti rehabilitací, zdravotní péče? Neváhejte se nám ozvat tady do komentářů, nebo v kontaktech naleznete emailové adresy na všechny členy našeho lázeňského týmu.

Budeme se na váš těšit, pomůžeme vám cítit se lépe

                                                                                                                                                             Lucie Pivodová

                                                                                                                                                             Lázně Lednice

 

Print page Print page
Book your stay