Aktuálně volné termíny: 2 dny / 1 noc: 24. 9. - 25. 9. 2020, 28.9. - 29.9.2020 a 8.10. - 9.10.2020. Pobyt na 3 dny / 2 noci: 23.9. - 25.9.2020, 28.09. - 30.9.2020. Pobyt 5 dní / 4 noci 28.09. - 2.10.2020 , 7.11. - 14.11.2020 Pro rezervaci termínu neváhejte kontaktovat recepci na tel. 519 304 811. hide
Facebook Youtube

Volný čas

Kdo hledá aktivní odpočinek, nalezne v Lednicko-valtickém areálu nejrůznější způsoby, kterak ho naplno využít. Od pěší turistiky nebo cykloturistiky po naučných a vinařských stezkách, plavby po řece Dyji, jízdy na koni, návštěvy historických objektů a hudebních festivalů, tradičních jarmarků až po rybaření. Mezi poměrně širokou škálu možností sportovního vyžití patří tenis, fotbal, bowling, kuželky.

Pamětihodnosti Lednicko-valtického areálu

Zámek Lednice
Zámek Jeden z nejkrásnějších zámků v České republice se nachází jen pár minut pěšky od Lázní Lednice. Můžete si vybrat jeden ze čtyř prohlídkových okruhů. I. okruh nabízí reprezentační sály v přízemí zámku, II. okruh knížecí apartmány v prvním patře zámku, III. okruh dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku. IV. okruh zvaný Grotta je umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel, jen pro odvážné. Během letních prázdnin bude lednický zámek otevřen i v PONDĚLÍ. Navíc je možné využít komentované prohlídky zámeckým parkem se zahradním architektem. Prohlídka zámeckých zahrad trvá cca 50 minut.

Zámecký skleník
Skleník byl vybudován v letech 1843-45, má délku 92 metrů a šířku 13 metrů, výška skleníku je 7,5 metru.

Minaret
Zvaný též Turecká věž, kterou nechal vybudovat Alois Josef I. na přelomu 18. a 19. století. Ojedinělá stavba v Evropě s výškou téměř 60 metrů patří na kontinentu mezi nejvyšší.

Janohrad
Romantická umělá zřícenina, která sloužila jako lovecký zámeček. Janův hrad se nachází v krásné přírodě a je obtékán ze tří stran řekou Dyjí.

Apollonův chrám
Romantický zámeček nedaleko Mlýnského rybníka, který dnes slouží jako vyhlídková terasa.

Turistické trasy a cyklotrasy
Nenáročné turistické stezky vedou směrem na Valtice, Podivín či Pálavu. Najdete zde také velice oblíbené a stále častěji vyhledávané "vinařské cyklostezky".

Naučná stezka Lednické rybníky
17 zastávek na 9 km dlouhé stezce. Rybník Nesyt o rozloze 325 ha je největším moravským rybníkem. Dalšími rybníky jsou Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský, Zámecký a Podzámecký. Všechny rybníky jsou součástí národní přírodní rezervace o rozloze 600 ha, která je jednou z nejvýznamnějších ornitologických lokalit v České republice.

Naučná stezka Lužní les
15 zastávek na 6 km dlouhé trase přírodou lužních lesů. Stezka vede od Janohradu přes Kančí oboru na okraj Břeclavi. Stezka je vhodná pro pěší i cykloturisty.

Hippoclub
Možnost vidět Lednicko-valtický areál a blízké okolí z koňského hřbetu.

Plavby zámeckým parkem
Pravidelné plavby od zámku k Minaretu či Janohradu. Zimní plavby se svařákem.

Otevírání jara a plavební sezony - Lednice (každoročně v dubnu).

Po celé léto v Lednici můžete také zajít na pečené selátko, cimbálovou muziku, country večery či dostihy chrtů.

Odkazy

www.jiznimorava.cz
www.lednice.cz
www.lednice.org
www.lednicko-valticky-areal.cz
www.jizni-morava.info
www.vinarske.stezky.cz
www.farendy.cz
www.livingstone.cz

Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá soubory cookies (více informací).