Aktuálně volné termíny: 15.10. - 26.10.2020, 4.11. - 6.11.2020, 12.11. - 18.11. 2020 a 17.11.- 21.11.2020. Pro rezervaci termínu neváhejte kontaktovat recepci na tel. 519 304 811. hide
Facebook Youtube


Popis procedur

Upozorňujeme naše hosty, kteří čerpají v lázeňském domě PERLA pouze procedury, že je třeba dostavit se na recepci minimálně 20 minut před začátkem první procedury, aby bylo možné vše vyřídit a nepřišli jste tak o načasovanou proceduru nebo Vám nemusela být procedura zkrácena.


NOVINKA


Celotělový zábal Vločkové omlazení

Cílem tělového ošetření je hluboká hydratace, regenerace a tonizace pokožky s využitím luxusní kosmetiky Gernétic. Ošetření zpevňuje a vyhlazuje pokožku celého těla a dodává jí potřebné vitamíny, minerální látky a stopové prvky. Procedura je vhodná také pro atopiky.

Vířivá konopná koupel

Konopná koupel obsahuje květy a listy odrůdy technického konopí. Má pozitivní účinky na onemocnění, jako jsou revmatismus, bolesti kloubů a svalů, zároveň uvolní tělo i mysl. Konopí, kterému se přezdívá ,,Zelené zlato,, má výrazné protizánětlivé, hojivé, antibakteriální a antivirální účinky.

Konopná masáž nohou

Technika masáže cílí na promasírování hlubších vrstev svalů a na prokrvení končetin.Účinkem této velmi příjemné masáže je podpora metabolismu, trofiky a krevního oběhu nohou.Konopí neboli zelené zlato má hojivé, protizánětlivé a antibakteriální účinky a je rychlou úlevou při svalovém napětí a zthulosti.


LÉČEBNÉ PROCEDURY

PŘÍRODNÍ LÉČIVÝ ZDROJ

Jodobromová koupel

Jodobromová koupel představuje jeden z nejúčinnějších balneologických prostředeků. Léčí cévní onemocnění, napomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Během léčby dochází ke vstřebávání jodu inhalací, kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza. Dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen léčebné, ale i preventivní, regenerační a omlazující.
Koupel je připravována jako celková lázeň o teplotě 37°C. Před absolvováním je nutná konzultace s lékařem, který dle zdravotního stavu teplotu koupele zachová, příp. sníží.

Jodobromová vířivá koupel - horní končetiny, dolní končetiny

Pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující. Koupel je připravována jako lázeň na horní či dolní končetiny o teplotě 37°C. Před absolvováním je nutná konzultace s lékařem, který dle zdravotního stavu teplotu koupele zachová, příp. sníží.

KINEZITERAPIE

Individuální LTV

Individuální cvičení je zaměřeno na nácvik uvolňovacích a posilovacích cviků pro udržení správné funkce kloubů a svalů. Pomáhá mírnit bolesti.


Skupinová

Cvičení pod dohledem fyzioterapeuta Vám pomůže zlepšit pohyblivost kloubů a správně procvičit celé tělo. Kromě efektu léčebné tělesné výchovy se příznivě uplatňuje vliv vody a její teplota.

Tejpování (taping)

Metodu tejpování vyvinul v 70. letech minulého století japonský chiropraktik Dr. Kenzo Kase.
Páska (tejp), která se při tejpování používá, je vyrobena z bavlněné textilie a jako lepidlo je většinou použita pryskyřice. Proto je páska omyvatelná a hypoalergenní. Díky elasticitě umožňuje ošetřeným kloubům a svalům aktivně pracovat. Neomezuje v pohybu a nevede ke svalové atrofii funkci kloubů, svalů a funkci lymfatického systému. Dále pomáhá uvolnit měkké tkáně (kůže, podkoží, fascie), regulovat krevní oběh v léčebné oblasti a svalové napětí, zmírňuje bolest a urychluje hojení.

Využívá se při bolestech páteře, kloubů, šlach a svalů. Doporučuje se při rekonvalescenci a rehabilitacích po úrazech či operacích, dále při léčbě a prevenci otoků (lymfotaping), korekci jizev, hematomů a mechanické korekci.

Kontraindikace: poranění nebo onemocnění kůže, křečové žíly, alergická reakce na tejp.

Před ošetřením tejpovací páskou musí být kůže odmaštěná, popř. oholená!


HYDROTERAPIE

Hydromasážní vana s olejovou přísadou

Slouží nejenom jako podpůrná léčba nemocí pohybového aparátu, ale také k relaxaci po fyzicky a psychicky namáhavé práci. Podstatou pozitivních účinků hydroterapie je tlak vody, její teplota a cílené proudění. Kromě toho uklidňuje a uvolňuje, přičemž se zpomaluje aktivita vnitřních orgánů. Také prospívá i psychice, odbourává napětí, pomáhá zmírnit deprese a pocity úzkosti. Cílem je krátkodobá i dlouhodobá úleva od bolestí a zvýšení pohyblivosti kloubů. Současně zvyšuje obranyschopnost. Teplota vody: 37°C.

Perličková koupel

Díky malým bublinkám, podobným perličkám, způsobuje koupel mikromasáž kůže. Ta má za následek lepší prokrvení a celkovou relaxaci organismu. Vede k osvěžení a uklidnění organismu, má sedativní účinek projevující se lepším dýcháním klienta a jeho krevního oběhu, uklidnění srdeční činnosti, uvolnění přetíženého a bolestivého svalstva, zmírnění reflexních změn ve svalech, vazivu a tkáních. Teplota vody: 37°C.

Perličková koupel s bylinnou přísadou

Vybírat můžete ze čtyř bylinných přísad: kosodřevina, máta, levandule, lemongrass. Díky malým bublinkám, podobným perličkám, způsobuje mikromasáž kůže, která má za následek lepší prokrvení a celkovou relaxaci organismu. V kombinaci s bylinkami působí proti bolestem hlavy. Koupel má dezinfekční a osvěžující účinky, podporující koncentraci a bojují proti stresu. Teplota vody: 37°C.

Přísadová koupel bylinná

Příznivě ovlivňuje zejména pohybový aparát, uvolňuje svalové napětí, má protibolestivý účinek. Koupel obohacena o vůně a esence bylin blahodárně působí na psychiku člověka a navozuje pocit pohody a klidu.  Můžete si zvolit z následujících solí: červený pomeranč, litsea cubeba, mandarinka nebo meduňka. Teplota: 37°C

Antistresová koupel

Obsahuje extrakt z mandarinky a grapefruitu. Teplota: 37°C.

Koupel se solí z Mrtvého moře

Pozitivní účinky Mrtvého moře jsou patrné především při léčbě kožních chorob. Přirozeně čistí, regeneruje a prokrvuje pokožku, zbavuje ji nežádoucích látek a odumřelých buněk. Teplota: 37°C.

Kneippova bylinná koupel

Při bylinné koupeli jsou využívány speciální soli značky Kneipp, které obsahují cenné silice z léčivých rostlin a přírodní oleje lisované za studena. Působí zklidňujícím účinkem na celý organismus, prospívají kůži a uvolňují unavené svaly. Teplota: 37°C.


Koupel královny Kleopatry

Relaxační koupel s přísadou vzácných olejů, esencí a mořských solí hydratuje a vyživuje pokožku a přináší dokonalou duševní i fyzickou relaxaci. Díky nádherné exotické vůni myrhy, kadidla a drahých dřevin přináší každé ženě královský pocit. Teplota: 37°C.

Rašelinová koupel

Speciálně upravovaná koupelová rašelina svými organicko-minerálními látkami působí na celý organismus. Navodí pocit znovuzrození, očištění a nabije energií. Pomáhá také při akné, artróze, ekzémech, mírných kožních zánětech, revmatismu, svalové křeči. Teplota: 37°C.

Horská koupel

Má velmi pozitivní účinek při odplavení bolestí a napětí pohybového aparátu, kloubů i svalů. Umí vyčistit organismus, prokrvit a prohřát. Teplota: 37°C.

Koupel Ylang-Ylang

Zdrojem vzácné silice ylang-ylang jsou intenzivně vonící květy tropického stromu Kananga z Komorských ostrovů. Jejich sladká exotická květinová vůně působí jako afrodisiakum, zmírňuje vnitřní napětí a neklid, odhání deprese a vypíná unavenou a namáhanou pokožku. Teplota: 37°C.

Koupel "staré dobré časy"

Přírodní silice z červeně kvetoucího máku a konopí působí příznivě na regeneraci těla i ducha.

Koupel Champagne

Výtažek z šampaňského, bezalkoholový extrakt vína z Champagne, je úžasným koncentrátem toho nejpotřebnějšího pro pokožku a vlasy. Působí protizánětlivě, eliminuje volné radikály, chrání ji proti rozpadu základních podpůrných jednotek pokožky (kolagenová vlákna), dodává životní energii a tonizuje pokožku. Teplota: 37°C.

Koupel z léčivého konopí

Léčivé konopí je významným pomocníkem v boji proti kožním problémům - lupence, ekzémům, akné, kožním alergiím či suché kůži. Pokožku zklidňuje a je oblíbené také pro své relaxační účinky. Současně se využívá jako podpůrný prostředek při artritidě a onemocněních kloubů.

Čokoládová koupel

Čokoládová koupel je oblíbená pro své zklidňující účinky. Povzbuzuje mikrocirkulaci v pokožce a vyjasňuje ji. Koupel dodává pokožce potřebnou vlhkost a zabraňuje její dehydrataci. Hřejivá vůně čokolády stimuluje produkci endorfinů, uklidňuje smysly a dodává teplé lázni sladkou harmonickou atmosféru.

Koupel se solí YASMINA

Koupel se solí obsahuje vzácný arganový olej. Při koupeli dochází k regeneraci a hydrataci pokožky, má protiifekční a protizánětlivý účinek. Teplota: 37°C.

REFLEXNÍ TERAPIE

Reflexní masáž

Při reflexní masáži se fyzioterapeut snaží o odstranění všech reflexně vzniklých změn. Provádí se na sucho, bez použití masážních prostředků, hmaty jsou pomalé. Touto technikou se zvyšuje prokrvení, odstraňuje svalové napětí a v neposlední řadě pomáhá mírnit bolest.

Měkké a mobilizační techniky 

Zahrnují mobilizaci páteře, periferních kloubů a techniky měkkých tkání. Mobilizace slouží k odstranění blokády, obnovení funkce a pohyblivosti v postižené oblasti (krční, hrudní, bederní páteře a kloubů) a k odstranění bolesti. Při technice měkkých tkání dochází fyzioterapeutem k jejich uvolnění, což příznivě působí na nervová zakončení. Nutná konzultace s lékařem.


MECHANOTERAPIE

Ultrazvuk

Jde o léčbu za pomocí zvuku. Na dané místo se nanese kontaktní prostředek, nastaví se intenzita, čas působení a fyzioterapeut pomalu bolestivé místo přejíždí hlavicí. Nejčastěji je indikován při kloubních a vertebrogenních potížích. Nutná konzultace s lékařem.

Lymfodrenáž ruční

Manuální lymfodrenáž je prováděna na horních nebo dolních končetinách pomalými jemnými krouživými pohyby. Procedura je zvláště vhodná při otocích končetin a po operacích. Je doporučována všem, které trápí „pocit unavených nohou“ či celulitida. Dochází při ní k rozproudění lymfy. Masáž zvyšuje imunitu, podporuje detoxikaci organismu, uvolnění a bojuje proti mírné únavě.

Lymfodrenáž přístrojová

Princip spočívá v postupném nafukování jednotlivých komor drenážního návleku dle zadaného programu. Cílem lymfodrenáže je zlepšit odtok lymfy. Je vhodná pro ošetření unavených končetin (k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu). Tvoří základ ošetření celulitidy (pomerančová kůže) a pokožky vůbec. Doporučuje se jako prostředek na zvýšení imunity, detoxikaci organismu a prevenci vrásek. Tato terapie zvyšuje kondici o 10 až 15 %, je tedy vhodná i pro výkonné sportovce.

MASÁŽE

Shirodhara

Shirodhara je neobyčejně vysoce účinná léčebně-relaxační technika stará přes 5000 let, při které dochází k hlubokému uvolnění nervového systému. Tento ájurvédský rituál 3. oka se považuje za jednu z omlazovacích a pročišťovacích terapií a má velký význam jako prevence proti různým nemocem. Jejím hlavním cílem je nastolení tělesné a duševní rovnováhy. "Shiro" v sanskritu znamená "hlava" a "dhara" představuje "tok". Jedná se o pročišťovací metodu, při které je aplikován teplý olej na oblast třetího oka (čelo). Délka procedury 60 minut. Více informací najdete v tomto dokumentu: Shirodhara.

Tibetská masáž solnými měšci

Vynikající procedura pro ty, co mají sedavé zaměstnání, trápí je bolesti kloubů, zad a krční páteře. Vytahuje toxiny z těla a využívá se tedy také při boji s celulitidou. Během masáže dochází k silné drenáži tekutin (sůl v měšcích se drolí, prochází přes látku na pokožku a dochází k peelingu), očisťuje tělo, vyhlazuje kůži. Sůl obsahuje himalájské magnetické kamínky, které udržují teplo v měšcích a předávají teplo do těla. Vhodná jak pro ženy, tak pro muže.  Délka procedury 60 minut.

Thajská olejová masáž

Alternativní relaxační a léčebná metoda spočívá v působení síly na tzv. meridiány (dráhy v těle, kterými proudí energie). Celé tělo je podrobeno systematické tlakové masáží od temene hlavy přes šíji, páteř, zádové svaly, paže až po nohy včetně prstů. Masáž má výborný vliv na cévní, krevní a lymfatický systém, redukuje otoky, tuhnutí tkání, pomáhá regulaci střev, posiluje imunitu. Dochází k celkovému fyzickému a psychickému uvolnění. Délka procedury 85 minut.

Masáž zlatem (zlatým olejem) částečná, rozšířená, celková

Masáž zlatem spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky zlata. Bohatá anti-aging ošetřující formule je určena pro exkluzivní stimulační masáž celého těla. Dochází k prohřátí tkání, odplavení odpadních látek. Přípravky se zlatem poskytují pokožce důležité okysličení, detoxikují ji a regenerují. Zlato také stimuluje metabolismus, chrání buněčnou DNA, napomáhá zpevnění těla, aktivuje elektrony v buňkách pokožky a tím dochází k jejich obnově a růstu. Pokožka má po ošetření zlatavý třpyt. Přípravky mají neuvěřitelný omlazující efekt. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

Klasická masáž částečná, rozšířená, celková

Masáž zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků a výronů, zlepšuje výživu tkání, zmírňuje bolest, povzbuzuje zpomalený krevní oběh, odstraňuje únavu a svalové napětí. Ovlivňuje i vzdálené orgány a má celkový účinek na organismus. Kromě relaxačního, uklidňujícího účinku má i účinek tonizační. Používají se speciální nedráždivé masážní prostředky, masážní emulze nebo oleje. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

Podvodní masáž částečná, rozšířená, celková

Podvodní masáž se provádí proudem vody na horní, dolní končetiny nebo záda. Významně se zvýší prokrvení všech promasírovaných svalů a sníží se jejich únava. Masáž působí povzbudivě i na psychiku pacienta. Je vhodná pro stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, revmatické a degenerativní onemocnění kloubní, choroby nervové (lumboischiadický syndrom, obrny), svalové bolesti a atrofie, chronickou zácpu. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly. Teplota: 37°C.

Aroma masáž částečná, rozšířená, celková

Aroma masáž spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky éterických a vonných olejů. Dochází k prohřátí tkání, odplavení odpadních látek. Éterické vonné oleje svým hlubokým účinkem výtečně působí na nervovou soustavu masírovaného, blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky. Dochází k uvolnění těla i mysli pacienta. Posiluje imunitu organizmu, ulevuje při zátěži a stresu, harmonizuje tělesné a duševní pochody, které v organizmu probíhají. Působí nejen preventivně, ale i při akutních stavech. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

Vinná aroma masáž rozšířená

Aroma masáž spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky éterických a vonných olejů. Dochází k prohřátí tkání a odplavení odpadních látek. Éterické vonné oleje svým hlubokým účinkem výtečně působí na nervovou soustavu masírovaného, blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky, dochází tak k uvolnění těla i mysli. Posiluje imunitu organizmu, ulevuje při zátěži a stresu, harmonizuje tělesné a duševní pochody, které v organizmu probíhají. Působí nejen preventivně, ale i při akutních stavech. Jadérka hroznů jsou pravým zdrojem síly. Antioxidant Procanidin, který je v nich obsažen, pohlcuje volné radikály padesátkrát silněji než vitamín E a výrazně silněji než vitamín C. Slouží k posílení imunitního systému a odvrácení předčasného procesu stárnutí buněk. Velmi účinně pěstí, vypínají a zpevňují pokožku.

Havajská masáž částečná, rozšířená, celková

Havajská masáž je označována za perlu mezi masážemi. Vychází z filozofie HUNA. Zaměřuje se na fyzickou, psychickou a duševní pohodu. Využívají se u ní plynulé, měkké i hluboké techniky, které jsou vykonávány nejen prsty a dlaněmi, ale především předloktím a lokty. Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Masáží se odstraňuje napětí ve svalech a zároveň se zvyšují pohybové schopnosti klienta. Dále uvolňuje svalové bolesti, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje a umocňuje pocity klidu a pohody. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

Masáž lávovými kameny částečná, rozšířená, celková

K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a uvolňují některé aniony kovů. Ty přispívající k regeneraci tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci a tato vlastnost se využívá k uvolnění blokací důležitých bodů a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu se používají aromatické oleje, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, postupně prohřívá celé tělo, detoxikuje organismus, uvolňuje a mysl zbavuje stresu, únavy a napětí.

Medová detoxikační masáž

Příjemná masáž, při níž se záda potřou tekutým medem, který je poté speciální technikou vmasírován do těla. Masáž aktivuje vnitřní orgány a odstraňuje toxiny z těla.  Hluboce uvolňuje a harmonizuje organismus. Je velmi účinná např. při alergii, revmatismu, žaludečních a střevních potížích, při potížích s nespavostí, bolestmi hlavy nebo trávicími obtížemi.

Anticelulitidová masáž s ozónem

Anticelulitidová masáž (nezaměňovat s lymfatickou masáží) působí proti celulitidě. Při masáži dochází ke stimulaci hlubokých krevních a lymfatických cév, kompresi a následnému uvolňování kapilár a svalů, zlepšení vstřebávání tuků, stimulaci hlubokých i povrchových kapilár a svalů. Dochází k regeneraci a relaxaci, vyhlazování kůže a podkoží, rozrušování tukových buněk a polštářků, rozrušování strií, prasklinek a celulitidy. Jemná ozónová masáž a vtírání aktivního ozónu napomáhá k potlačení a prevenci celulitidy, vyhlazení strií a drobných žilek, vypínání kůže a ke stimulaci metabolismu organismu.

Amma masáž

Vychází z tradiční japonské akupresury. Spojuje východní filosofii práce s tělem se současnými moderními požadavky na rychlou regeneraci člověka. Masáž je prováděna na speciální masážní židli, kdy je klient zcela oblečen a zaujímá pohodlnou polohu vsedě. Pohyby terapeuta u této masáže jsou velmi přesné a značně rytmické, vytvářejí choreografický celek připomínající pozice z bojových umění tzv. kata. Masáž je zaměřena na ramena, záda, krk, boky, ruce a hlavu. Cílem je klienta uvolňovat, ale zároveň i stimulovat a během krátké doby mu dodat novou energii.


Indická masáž hlavy

Zvaná taktéž antistresová, je 4 000 let stará metoda sloužící k uklidnění a účinnému odstranění stresu. Spočívá v šetrném ošetření hlavy, krku, šíje a ramen na speciální klekací židli. Zklidňující a relaxační metoda působí proti bolestem hlavy, uvolnění svalů šíje a ramen, odstraňuje poruchy spánku. Cílem této masáže je navodit pocit klidu a psychické pohody.


Reflexní masáž plosky nohy

Příjemná, uvolňující masáž, která slouží především k uvolnění drah a nastartování orgánů. Metoda je prováděna na chodidlech a nártu nohou (na chodidle zobrazuje celé tělo). Stlačováním a hlazením bodů ovlivňujeme svaly, klouby a vnitřní obrány. 

Čokoládový rituál (75 min) 

Pokud máte rádi čokoládu a máte chuť na citlivou, uvolňující, snad až lehce smyslnou masáž, je tahle procedura právě pro Vás. Při této speciální masáži se používají exkluzivní suroviny, kterými jsou čokoláda, čokoládový krém, mandlový olej a termální citrusová voda. Mandlový peeling nejprve očistí celé Vaše tělo. Následuje zahalení do teplé přírodní 100% čokolády rozpuštěné v horkém mandlovém oleji. Poté začíná příjemná masáž celého těla. Po masáži odpočíváte v zábalu a tečkou je závěrečná péče čokoládovým krémem. Tato procedura má celou řadu účinků. Stimuluje a současně zklidňuje organismus, aktivuje látkovou výměnu, působí proti zadržování vody, má omlazující a zvláčňující účinky, chrání před volnými radikály a eliminuje celulitidu a strie. Uvolňuje stres a aktivuje hormon štěstí serotonin a endorfin, přináší pocit pohody a klidu.


Masáž horkým voskem

Jedná se o masáž voskem, při níž se využívá speciální aroma svíčka. Masáž vyživuje a zvláčňuje kůži a díky nádherné vůni Vás čeká skutečný aromaterapeutický zážitek a skvělá relaxace těla. Základem svíčky je bambucké máslo, mandlový olej, kokosový olej a přírodní aroma. Dopřejte si netradiční masáž a starosti hoďte alespoň na chvíli za hlavu.


Point masáž

Masáž zaměřená především na odstranění stresu, migrény, bolesti dutin, uší, krku, nohou a chodidel. Praktická masáž se zaměřuje na hluboké uvolnění svalů, odstranění bolestí úponů a následně i kloubů. Přesným zacílením na původ bolesti dosáhneme znovuobnovení výživy a prokrvení svalů, které jsou tak potřebné pro správné držení těla a výkon bezbolestného pohybu. Závěr masáže je věnovaný vlasové části, uvolnění nervových zakončení na hlavě. Velmi příjemný a relaxační závěr masáže Vás pohladí a celé tělo nabudí svěží energií.

Masáž z léčivého konopí

Léčivé konopí je významným pomocníkem v boji proti kožním problémům - lupence, ekzémům, akné, kožním alergiím či suché kůži. Pokožku zklidňuje a je oblíbené také pro své relaxační účinky. Současně se využívá jako podpůrný prostředek při artritidě a onemocněních kloubů. Masáž z léčivého konopí působí protizánětlivě, regeneračně a antibakteriálně.


ELEKTROLÉČBA

Elektroléčba 

Zahrnuje diadynamik, interferenční proudy, TENS, Traebertovy proudy.

Magnetoterapie

Procedura využívá léčebného působení magnetů. Přivádí vysokofrekvenční energii hluboko do tkání. Rozšiřuje cévy, zvyšuje celkovou obranyschopnost, má analgetické působení a relaxační účinek na příčně pruhované svalstvo. Zlepšuje přímým ohřevem funkci některých orgánů. Předepisuje se po úrazech, operacích a akutních ústřelech, pomáhá při léčbě bolesti a zánětů.

Biolampa

Biolampa využívá příznivých účinků polarizovaného světla na lidský organismus. Polarizované světlo snižuje citlivost nervových zakončení (zmírňuje bolest), posiluje buněčný metabolismus a má protizánětlivé a biostimulační účinky. Zlepšuje se prokrvení a především urychluje hojení povrchových jizev, bércových vředů apod.

INHALACE

Aerosolová individuální

Využívá se minerálních vod, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání.

FOTOTERAPIE

Laser-scanner

Využívá se především pro rychlejší regeneraci ošetřované tkáně a rychlejší hojení ran. Podstatou je místní prohřátí tkáně a její biostimulace. Buňky rychleji regenerují, snižuje se bolestivost a zvyšuje se látková výměna ve tkáních a buňkách. Proces hojení tak bývá rychlejší.

Solární louka

Solární louku může využívat pouze klient se zdravou kůží. Je vhodné začít s kratší délkou svícení a postupně délku prodlužovat, max. 1x za den a nekombinovat se sluněním na slunci. Kontraindikace: tetracyklinová antibiotika, diuretika, antidepresiva, neuroleptika, chemoterapeutika, sulfasalazin, lokální kortikosteroidy, stav po očkování, antidiabetika, akutní zánětlivé a infekční kožní onemocnění, stavy po úrazech očí, rekonvalescence po operaci oka laserem, hyperfunkce štítné žlázy, horečka, ischemická choroba srdeční a vysoký krevní tlak, opary, zarudnutí kůže po popáleninách.


TERMOTERAPIE


Peloidní obklad/zdvojený peloidní obklad

Sáček s prohřátou rašelinou se přikládá na příslušnou část těla. Dochází k pomalému předávání tepla do organismu. Jedním z hlavních efektů rašeliny je akumulace tepla. Rašelinového zábalu se využívá k léčbě chronických revmatických stavů, artróz, svalových kontraktur, bolestí kloubů a páteře.

Parafínový obklad

Na bolestivé místo se přikládají roušky namočené v parafínu o teplotě 56-60°C. Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Způsobuje prokrvení kůže, zmenšuje bolesti kloubů, má příznivý relaxační účinek. Využívá se při bolestech páteře a končetinových kloubů. Nedoporučuje se u osteoporózy.

Jednorázový parafínový obklad se včelím voskem

Jednorázový parafínový zábal s obsahem čistého včelího vosku skvěle chrání a vyživuje pokožku. Při zahřátí uvolňuje charakteristickou vůni. Obecné účinky pozitivní termoterapie prostřednictvím plátů jsou zejména hyperémie, zvýšení průchodnosti kapilár, snížení svalového tonusu a výrazná svalová relaxace.

Medový obklad

Jedná se o jednorázový medový obklad, který se přikládá na celá záda a při zahřívání dochází k uvolňování tělu prospěšných látek, dochází k uvolnění svalů a odstranění bolesti hlavy a kloubů. Jednotlivé vůně mají i další účinky:

čokoláda - smyslná vůně kakaa podporuje tvorbu hormonů štěstí a navodí krásné pocity
levandule - vhodný pro zklidnění celého organismu, tiší bolesti hlavy, odbourává stres
rozmarýn - odstraňuje pocit chladu v končetinách, povzbuzuje a mírně zvyšuje krevní tlak a zlepšuje krevní oběh
eukalypt - snižuje svalové napětí a křeče, pomáhá při revmatických bolestech a bolestech hlavy, má antiseptické účinky
třezalka-pomeranč - působí antibioticky a má protizánětlivé účinky, vhodná u klientů s ekzémy, třezalka zmírní psychické napětí a depresi

Pecičkový obklad

Polštářek z třešňových pecek má termoterapeutické účinky, neboť třešňové pecky jsou skvělým zásobníkem tepla. Používá se na prohřátí svalů pro uvolnění či před masáží pro zvýšení její účinnosti. Při domácím použití především pomáhá při bolestech břicha, svalů, křečích, chronické bronchitis, nadýmání apod. Jako chladivý obklad pomáhá při bolestech hlavy, pohmožděninách, výronech, bodnutí hmyzem a zánětech kloubů.

OXYGENOTERAPIE

Jedná se o regenerační kyslíkovou kúru, která napomáhá k celkové regeneraci organizmu a zpomaluje proces tělesného i duševního stárnutí. Působí příznivě na psychiku, výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organizmu, zlepšuje energetický stav organizmu, snižuje nepříznivé dopady špatných ekologických podmínek na zdraví. Chrání před migrénou a stresy, je účinná při odstranění únavy a zlepšení spánku. Příznivě ovlivňuje organizmus při vysokém krevním tlaku, cukrovce, bércových vředech, srdeční arytmii, po infarktu a dalších onemocněních.

APLIKACE CO2

Vodní uhličitá koupel

Koupel se připravuje sycením vody kysličníkem uhličitým ve speciálních saturátorech. Teplota vody je spíše nižší, kolem 34-36°C a klient musí v koupeli zcela klidně ležet. Tělo se obalí do mírně hřejivého povlaku malých bublinek čistého CO2. Koupel zvyšuje prokrvení kůže a slouží k prokrvení povrchových tkání. Snižuje krevní tlak a odlehčuje vnitřním tkáním. Příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Série koupelí má také antistresový účinek. Je fyzicky náročná a nedoporučuje se kombinovat s dalšími náročnými a tepelnými procedurami. Teplota: 33-34°C.

Suchá uhličitá koupel

Jedná se o celotělové plynné lázně ve speciálním plastikovém vaku, který je napuštěn čistým kysličníkem uhličitým. Dochází ke zvýšenému prokrvení v důsledku rozšíření cév, kapilár, lepších průtokových vlastností krve a větší elasticity červených krvinek. Zvyšuje se tvorba buněčného cukru, zlepšuje se prokrvení mozku, srdečního svalu, končetin, klesá krevní tlak i otoky. Pozitivní efekt u nemocí pohybového i nervového ústrojí, osteoporózy, křečových žil, cukrovky. Zlepšuje se hojení, dochází ke zvláčnění jizev, má pozitivní vliv na kůži u celulitidy.

Insulface oxidu uhličitého do podkoží

Aplikovaný oxid uhličitý působí proti bolesti, prokrvuje chladné končetiny, podporuje cévní systém, srdce a má vliv na činnost žláz s vnitřní sekrecí.

RELAXAČNÍ PROCEDURY

Saharský závan

Saharský závan představuje nezastupitelnou formu léčby a prevence chronických chorob. Jedná se o jednorázové velmi teplé zábaly působící postupným prohříváním postižené oblasti, což má za následek lokální překrvení, a tím urychlení látkové výměny. Při této proceduře se využívá účinků léčivé hlíny GHASSOUL, kterou využívali již staří Římané k léčbě různých kožních nemocí a při péči o pokožku. Ghassoul obsahuje velké množství minerálů jako např. hořčík, železo, sodík, zinek, které působí příznivě na pokožku. Ghassoul zklidňuje a desinfikuje pokožku a spolu s vůní jasmínu působí antidepresivně. Jasmín El Fell vytváří na pokožce ochranný filtr, vyhlazuje ji a hydratuje.

Celotělový zábal z mořských řas

Obsahuje vysoké procento hořčíku, draslíku, bromidů a dalších důležitých minerálů a stopových prvků. Tyto prvky působí uklidňujícím účinkem na celé tělo. Bahenní minerály obnovují buněčný metabolismus a regenerují buněčnou strukturu pokožky. Obnovuje rovnováhu minerálů, které pronikají přes pokožku do těla, tonizuje, odvádí toxiny. Vstřebává toxické látky a tukovou tkáň, zlepšuje stav pokožky. Má uvolňující účinek.

Kávové osvěžení

Procedura, která od začátku do konce naplňuje smysly aromatickou vůní čerstvých pražených zrn kávy. Je zaměřena na zeštíhlení a boj s celulitidou. Vysoký obsah účinných látek jako je káva, řasy a výtažek z hebanu zaručuje účinné a rychlé efekty, kterými jsou: redukce tukových tkání, odbourávání toxinů a zmenšení celulitidy. Kůže získává pevnost a atraktivní vzhled. Káva jako zdroj přírodního kofeinu působí jako povzbuzující prostředek, zlepšuje mikrocirkulaci krve a lymfy, detoxikuje, zrychluje lipolýzu a redukci celulitidy. Délka procedury 50 minut. Kontraindikace: křečové žíly, rozšířené cévky tzv. pavoučky, těhotenství, v době kojení, v den procedury není doporučeno používat solárium.
Důležitá informace: procedura, zvláště pak maska může způsobit pocit mravenčení, štípání a zarudnutí kůže, jedná se o normální jev. Příznaky mohou trvat až 30 minut.

Tělová péče z Mrtvého moře

Tělová péče z Mrtvého moře bez soli s rozdrcenými lasturami hluboce očišťuje pokožku. Mikročástice odstraňují špínu a odumřelé buňky, současně změkčují pokožku. Očištěná pokožka se tak stává měkčí a světlejší. Čistí a odstraňuje nečistoty, stimuluje obnovu buněk, pomáhá pokožce "dýchat", zvyšuje schopnost vstřebávání. Obsahuje mořské výtažky - Laminaria Digitata, které vyživují, vracejí zářivost a svěžest pokožky, aktivují krevní oběh a rozdrcené lastury - OSTREA napomáhají odlupování odumřelých buněk.

Tělová maska "CHAMPAGNE"

Výtažek z šampaňského - bezalkoholový extrakt vína z Champagne je úžasným koncentrátem toho nejpotřebnějšího pro pokožku a vlasy. Působí protizánětlivě, eliminuje volné radikály, chrání proti rozpadu základních podpůrných jednotek pokožky (kolagenová vlákna), dodává životní energii a tonizuje.

Vinoterapie

Vinoterapie zahrnuje tonizaci, peeling a tělovou masku. Jadérka hroznů jsou pravým zdrojem síly. Antioxidant Procanidin, který je v nich obsažen, pohlcuje volné radikály padesátkrát silněji než vitamín E a výrazně silněji než vitamín C. Slouží k posílení imunitního systému a odvrácení předčasného procesu stárnutí buněk. Velmi účinně pěstí, vypínají a zpevňují pokožku.

Vinná tělová maska

Jadérka hroznů jsou pravým zdrojem síly. Antioxidant Procanidin, který je v nich obsažen, pohlcuje volné radikály padesátkrát silněji než vitamín E a výrazně silněji než vitamín C. Slouží k posílení imunitního systému a odvrácení předčasného procesu stárnutí buněk. Velmi účinně pěstí, vypínají a zpevňují pokožku.


Dotek sametu

Jedná se o champagne kúru, která zahrnuje peeling, šampaňské pohlazení, pleťovou masku Champagne a lahvičku šampaňského. Výtažek z šampaňského - bezalkoholový extrakt vína z Champagne je úžasným koncentrátem toho nejpotřebnějšího pro pokožku a vlasy. Působí protizánětlivě na pokožku, eliminuje volné radikály, chrání ji proti rozpadu základních podpůrných jednotek pokožky (kolagenová vlákna), dodává životní energii a tonizuje pokožku.

Solný zábal s energetickým balzámem

Pomocí solných krystalů jemně odstraňuje povrchovou vrstvu odumřelých buněk epidermi. Krystaly soli jsou bohaté na minerály a éterické oleje a vedou k detoxikaci pokožky. Pokožka je pak vyčištěná, hladká a pevná na dotek. Energetický balzám má silný anti-aging účinek. Umožňuje mikrocirkulaci pokožky, hydrolipidovou rovnováhu a urychluje její regeneraci. Umožňuje tělesnou i duševní revitalizaci a působí dlouhodobě pozitivně na udržování mladistvého a zdravého vzhledu pokožky.


Oáza klidu

Ošetření s celkovým relaxačním účinkem. Jemný peeling (směs mořské soli a vonných olejů) vitalizuje pokožku a navozuje příjemnou relaxaci. Detoxikační zábal z bahna z Mrtvého moře odstraňuje napětí svalů a detoxikuje celé tělo. Masáž hlavy je prováděna během tohoto zábalu. Závěrečná celotělová péče antistresovým olejem je dokonale uvolňující "třešničkou" na závěr této kúry.

Detoxikační kúra z mořských řas (GERnétic)

Mořské řasy, mořská sůl a mořská voda disponují vysokým léčebným účinkem. Dodávají organismu antioxidanty, minerální látky, stopové prvky, nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, vitamíny a další. Chlorofyl má výrazné léčebné účinky, podporuje růst tkání, má silné detoxikační vlastnosti. Řasy jsou produkty nejméně toxicky zatížené. Výrazně zlepšují zdravotní stav.

Kúra je vhodná k prokrvení a povzbuzení lymfatického systému a odplavení toxických látek z těla (vhodná pro atopiky, ekzematiky). Délka procedury: 55 minut (včetně 20 minutového zábalu). 

K ošetření používáme francouzskou přírodní kosmetiku GERnétic.

Rituál královny Kleopatry

Exkluzivní celotělové ošetření, inspirované prastarými alchymistickými recepturami a zkrášlujícími rituály dávných královen, přináší dokonalou péči o pokožku těla. Je založeno na vzácných exotických olejích s hloubkově vyživujícími a omlazujícími účinky. Kúra zjemňuje, vyživuje a hydratuje pokožku, zvyšuje její pružnost a dodává jí mladiství jas. Intenzivní zpevnění a omlazení pokožky těla, její detoxikace a hydratace.

Regenerační antistresový zábal - celotělový (GERnétic)

Harmonizační procedura určená k uvolnění svalového a psychického napětí, povzbuzení lymfatického toku, uvolnění žilního systému a odvodu odpadních látek z těla. Přispívá ke zlepšení celkového zdravotního stavu a navozuje pocit hluboké relaxace. Zároveň dochází k intenzivní revitalizaci a regeneraci kůže.

K ošetření používáme francouzskou přírodní kosmetiku GERnétic.

Důležitá informace: procedura může způsobit zarudnutí kůže

Stimulační ošetření končetin (ruce nebo nohy, GERnétic)

Ošetření nohou spočívá v lymfatické drenáži , která slouží k odstranění únavy, zmírnění otoků dolních končetin, odstranění pocitu těžkých nohou, zlepšení krevního oběhu. Přináší pocit okamžité úlevy a odpočinku.

Regenerační ošetření rukou je určeno k uvolnění a zmírnění bolesti u bolavých kloubů, k odstranění otoků. Zároveň dochází k intenzivní revitalizaci a regeneraci pokožky rukou a zamezení vzniku pigmentových skvrn.

K ošetření používáme francouzskou přírodní kosmetiku GERnétic.

Vířivka se slanou vodou

Vířivka se slanou vodou má vliv na dýchací cesty, pohybový aparát, nespavost a neurózy. Blahodárných účinků vodních lázní využívají lidé od pradávna. Vířivá koupel se těšila velké oblibě již ve starověkém Římě, kde plnila také společenskou funkci. K podvodní masáži pomocí trysek je v lázeňském domě Perla využívána voda slaná. Během této procedury dochází k prokrvení tkání, urychlení látkové výměny a tím také uvolňování škodlivých látek z těla. Relaxace v teplé vodě přináší celkové uvolnění. Je vhodnou doplňující procedurou při boji s celulitidou. Využívá se také při rekonvalescenci při poúrazových stavech.

LPG Cellu M6

LPG představuje inovační přístroj s názvem Cellu M6, který slouží k obnově pojivových tkání, jehož součástí jsou dva na sobě nezávislé rotující válečky. Více informací o tomto ošetření naleznete zde.Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá soubory cookies (více informací).