Slíbila jsem vám na našich facebookových stránkách článek na blog o podrobnější situaci okolo lázeňských voucherů. Je to pro nás hned po Covidu druhé z nejprobíranějších témat na všech našich poradách.

V červnu tohoto roku jsme dostali informaci, že vouchery budou spuštěny a lidé tak dostanou za určitých podmínek slevu 4 tisíce korun z léčebného pobytu zpět. Netajím se tím, že radost byla veliká, protože po jarním výpadku jsme nutně potřebovali oživit náš lázeňský dům klienty. Realita byla však taková, že jsme veškeré informace dostávali po kouscích a ty hlavní dokonce dva dny před spuštěním celého projektu. Dnes už nad tím mávnu rukou, ale před 5 měsíci jsme z toho opravdu nespali. Tenkrát byl největší problém, že informace o maximálním počtu voucherů k nám došla až po několika dalších dnech od spuštění a to ještě v neucelené formě. Takže se na mnohé z vás nedostalo, protože náš limit voucherů byl vyčerpán během prvního týdne v červenci. Mrzelo mě to, ale nemohli jsme s tím nic udělat. Pokyn zněl jasně, tedy jasněji, než na začátku celé této akce.

Nebudu vás zatěžovat vším tím martýriem okolo, ale věřte mi, že z naší strany jsme opravdu nikomu nenadržovali, neschovávali vouchery pro své VIP a ani je nikomu záměrně nerušili. Naopak, spoustě z vás jsem psala nebo volala, abychom proces se státní voucherem zvládli dle pravidel a vám byla odečtena tato sleva. Klientům, na které se nedostalo, se velmi omlouvám a doufám, že slíbené prodloužení jim tento voucher přinese v příštím roce, pokud dostane projekt opět zelenou.

Zatím je ale tato fáze v červených barvách. Před měsícem zaznělo v televizi, že se projekt prodlužuje do června 2021, což nebyla pravda. Přijali jsme od vás spoustu hovorů, na které jsme bohužel neuměli reagovat, protože lázním nebylo nic o chystaném prodloužení sděleno. Dalších pár dní na to se v médiích objevila zpráva, že se vouchery smí přijímat do konce března 2021 a lidé mohou své pobyty do tohoto termínu přesouvat. Jednalo se ale o nepotvrzenou zprávu, a tak jsem požádala přímo ministerstvo o vyjádření k celé této situaci. Najdete ho ZDE  Informace k voucherům 2021

Jak se ukázalo, stále se jedná o možném prodloužení těchto voucherů do března 2021, schváleno však nic nebylo, a to už máme skoro prosinec. Je tedy otázkou v jaké formě toto prodloužení schválí, popřípadě zda bude schváleno. Nejnovější informace přidává MMR na web kudyznudy, kde si můžete ověřit aktuální vývoj.

Naše paní ředitelka je s MMR v kontaktu a zjišťuje podrobnější informace, nicméně samo MMR na svých stránkách píše, že toto rozhodnutí o prodloužení může trvat několik dnů, ale i týdnů. Nezbývá nám tedy nic jiného, než doufat v lepší zítřky a světlejší budoucnost, kterou všichni potřebujeme jako sůl.

 

Děkujeme

Lucie P.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
Rezervovat pobyt