Regenerujte se po prodělaném Covidu

 

Možná se již někteří z vás seznámili s termínem postcovidový syndrom, který si vysvětlujeme, jako soubor přetrvávajících příznaků po prodělaném onemocnění Covid-19. Většina příznaků odezní do 6 – 10 dnů po vyléčení, avšak spousta pacientů přiznává obtíže i další měsíce poté.

V Perle vám nyní pomůžeme utužit imunitu, ulevit tělu od bolesti a dobít potřebnou energii pomocí nového pobytového balíčku Regenerace po Covid – 19. Strávíte celý týden v pohádkovém kraji Lednicko-valtického areálu, dopřejete si 20 procedur a vitamínovou pitnou kúru. Balíček jsme sestavili tak, aby co nejvíce pomohl od obtíží, které se řadí mezi nejčastější post-covidové příznaky.

·         ÚNAVA                                                             
·         DUŠNOST A KAŠEL
·         BOLESTI V OBLASTI HRUDI
·         BOLESTI KLOUBŮ A SVALŮ
·         VYRÁŽKA
·         CELKOVÁ SLABOST

Léčebný program:

3x peloidní hrudní obklad – prohřátá rašelina se přikládá na hrudní oblast, přičemž dochází k uvolňování tepla do organismu těla. Peloidní obklad má protizánětlivý efekt a napomáhá při odstranění bolesti kloubů a svalů.

1x skupinový léčebný tělocvik v rehabilitačním bazénu - Cvičení pod dohledem fyzioterapeuta Vám pomůže zlepšit pohyblivost kloubů a správně procvičit celé tělo. Kromě efektu léčebné tělesné výchovy se příznivě uplatňuje vliv vody a její teplota. Rehabilitační bazén má teplotu 31°C.

1x aroma masáž částečná - spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky éterických a vonných olejů. Dochází k prohřátí tkání, odplavení odpadních látek. zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků a výronů, zlepšuje výživu tkání, zmírňuje bolest, povzbuzuje zpomalený krevní oběh, odstraňuje únavu a svalové napětí. Ovlivňuje i vzdálené orgány a má celkový účinek na organismus.

2x jodobromová koupel - Léčí cévní onemocnění, napomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky, pomáhá při léčbě osteoporózy. Během léčby se vstřebává jód inhalací, kůží a sliznicemi. Dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza – s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen léčebné, ale i preventivní, regenerační a omlazující. Teplota: 37 – 38°C dle doporučení lékaře.

2x uhličitá koupel vodní celková - Koupel se připravuje sycením vody kysličníkem uhličitým ve speciálních saturátorech. Teplota vody je spíše nižší, kolem 34-36°C a klient musí v koupeli zcela klidně ležet. Tělo se obalí do mírně hřejivého povlaku malých bublinek čistého CO2. Koupel zvyšuje prokrvení kůže a slouží k prokrvení povrchových tkání. Snižuje krevní tlak a odlehčuje vnitřním tkáním. Příznivě působí na činnost srdce a ledvin.

3x oxygenoterapie včetně vitamínu C - Jedná se o regenerační kyslíkovou kúru, která napomáhá k celkové regeneraci organizmu a zpomaluje proces tělesného i duševního stárnutí. Působí příznivě na psychiku, výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organizmu, zlepšuje energetický stav organizmu, snižuje nepříznivé dopady špatných ekologických podmínek na zdraví. Chrání před migrénou a stresy, je účinná při odstranění únavy a zlepšení spánku.

1x klasická masáž částečná - Masáž zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků a výronů, zlepšuje výživu tkání, zmírňuje bolest, povzbuzuje zpomalený krevní oběh, odstraňuje únavu a svalové napětí. Ovlivňuje i vzdálené orgány a má celkový účinek na organismus. Kromě relaxačního, uklidňujícího účinku má i účinek tonizační. Používají se speciální nedráždivé masážní prostředky, masážní emulze nebo oleje.

5x aerosolová inhalace včetně vitamínové pitné kúry - Využívá se k inhalaci minerálních vod, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. Po inhalaci dostane klient pitnou kúru vitamínů.

2x individuální LTV – kondiční a analytické metody - Individuální cvičení pod dohledem našeho fyzioterapeuta, je zaměřeno na nácvik uvolňovacích a posilovacích cviků pro udržení správné funkce kloubů a svalů. Součástí je i dechová gymnastika, díky které zlepšíte stav vašich plic.

Volný vstup do rehabilitačního bazénu – Po celou dobu pobytu můžete využívat náš rehabilitační bazén s teplotou vody 31°C. K celkové regeneraci můžete k pobytu přiobjednat další procedury z naší nabídky.

 

Tak jak se vám nabídka líbí? Já myslím, že počet a skladba procedur zaručeně vašemu zdravotnímu stavu napomůžou k navrácení pevné imunity a radosti do života. Navíc teď do konce března lze na tento pobytu uplatnit státní vouchery.

 

Zajímá vás něco z oblasti rehabilitací, zdravotní péče? Neváhejte se nám ozvat tady do komentářů, nebo v kontaktech naleznete emailové adresy na všechny členy našeho lázeňského týmu.

Budeme se na váš těšit, pomůžeme vám cítit se lépe

                                                                                                                                                             Lucie Pivodová

                                                                                                                                                             Lázně Lednice

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
Rezervovat pobyt