Insuflace CO2 do podkoží

Název této procedury je poměrně neznámý. Přiblížíme-li tedy klientům, že se jedná o plynové injekce, zůstanou ve většině případu vyděšení z neznámého jen proto, že slyší slovo injekce. Já se na začátku řadila mezi ně. Když jsem poprvé zaslechla slovní spojení plynové injekce, měla jsem pocit, že to musí být něco velmi bolestivého. Není se však čeho bát. Insuflace či plynové injekce jsou našemu tělu velmi prospěšné. Zkusím vám vysvětlit, k čemu vlastně slouží a proč jsou tolik žádané mezi našimi klienty s bolestmi zad.

Insuflace oxidu uhličitého je léčebná procedura, při níž náš odborný zdravotnický personál vpíchne klientovi malé množství CO2 do podkoží, kde se velmi rychle vstřebává. Aplikace pomocí velmi tenké jehly, napojené na speciální přístroj, díky kterému do kůže proudí CO2, není bolestivá. Samozřejmě, že každý máme práh bolesti někde jinde a některým jedincům může být aplikace nepříjemná. Nicméně za pár vteřin po aplikaci jsou nepříjemné pocity pryč. Ucítíte jemné mravenčení, které rychle vystřídá příjemné teplo. Kůže i podkoží se velmi rychle prokrví, při tomto procesu nastává urychlení hojení postižené tkáně a prokrvení srdečního svalu, mozku a cév.

Přiznejme si tedy, že předsudky a strach z plynových injekcí, jsou docela zbytečné s ohledem na jejich blahodárné účinky. Někde jsem četla, že insuflace je účinná i při syndromu studených nohou, kterým trpím již řadu let. Díky plynu se tělo rychleji prokrvuje, zvyšuje se kožní teplota a zlepšuje se trofika tkáně. Plynové injekce jsou velmi účinné při léčbě pohybového aparátu, bolesti kloubů, hlavy, hrudní a křížové páteře apod.

Doufám, že jsem vám alespoň trošku přiblížila, jak důležitou součástí léčby plynové injekce jsou. Máte-li dotaz, neváhejte nám napsat email na obchodni@lednicelazne.cz . Váš problém probereme s naší lékařkou a doporučíme vhodnou léčbu.

Lucie Pivodová

LD Perla

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
Rezervovat pobyt