Právě se nám uvolnil dvoulůžkový pokoj od 22. 8. do 25. 8. 2017. Pro rezervaci volejte na recepci tel. 519 304 811. hide
Facebook Youtube

Volný čas

Kdo hledá aktivní odpočinek, nalezne v Lednicko-valtickém areálu nejrůznější způsoby, kterak ho naplno využít. Od pěší turistiky nebo cykloturistiky po naučných a vinařských stezkách, plavby po řece Dyji, jízdy na koni, návštěvy historických objektů a hudebních festivalů, tradičních jarmarků až po rybaření. Mezi poměrně širokou škálu možností sportovního vyžití patří tenis, fotbal, bowling, kuželky.

Pamětihodnosti Lednicko-valtického areálu

Zámek Lednice
Zámek Jeden z nejkrásnějších zámků v České republice se nachází jen pár minut pěšky od Lázní Lednice. Můžete si vybrat jeden ze čtyř prohlídkových okruhů. I. okruh nabízí reprezentační sály v přízemí zámku, II. okruh knížecí apartmány v prvním patře zámku, III. okruh dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku. IV. okruh zvaný Grotta je umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel, jen pro odvážné. Během letních prázdnin bude lednický zámek otevřen i v PONDĚLÍ. Navíc je možné využít komentované prohlídky zámeckým parkem se zahradním architektem. Prohlídka zámeckých zahrad trvá cca 50 minut.

Zámecký skleník
Skleník byl vybudován v letech 1843-45, má délku 92 metrů a šířku 13 metrů, výška skleníku je 7,5 metru.

Minaret
Zvaný též Turecká věž, kterou nechal vybudovat Alois Josef I. na přelomu 18. a 19. století. Ojedinělá stavba v Evropě s výškou téměř 60 metrů patří na kontinentu mezi nejvyšší.

Janohrad
Romantická umělá zřícenina, která sloužila jako lovecký zámeček. Janův hrad se nachází v krásné přírodě a je obtékán ze tří stran řekou Dyjí.

Apollonův chrám
Romantický zámeček nedaleko Mlýnského rybníka, který dnes slouží jako vyhlídková terasa.

Turistické trasy a cyklotrasy
Nenáročné turistické stezky vedou směrem na Valtice, Podivín či Pálavu. Najdete zde také velice oblíbené a stále častěji vyhledávané "vinařské cyklostezky".

Naučná stezka Lednické rybníky
17 zastávek na 9 km dlouhé stezce. Rybník Nesyt o rozloze 325 ha je největším moravským rybníkem. Dalšími rybníky jsou Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský, Zámecký a Podzámecký. Všechny rybníky jsou součástí národní přírodní rezervace o rozloze 600 ha, která je jednou z nejvýznamnějších ornitologických lokalit v České republice.

Naučná stezka Lužní les
15 zastávek na 6 km dlouhé trase přírodou lužních lesů. Stezka vede od Janohradu přes Kančí oboru na okraj Břeclavi. Stezka je vhodná pro pěší i cykloturisty.

Hippoclub
Možnost vidět Lednicko-valtický areál a blízké okolí z koňského hřbetu.

Plavby zámeckým parkem
Pravidelné plavby od zámku k Minaretu či Janohradu. Zimní plavby se svařákem.

Otevírání jara a plavební sezony - Lednice (každoročně v dubnu).

Po celé léto v Lednici můžete také zajít na pečené selátko, cimbálovou muziku, country večery či dostihy chrtů.

Odkazy

www.jiznimorava.cz
www.lednice.cz
www.lednice.org
www.lednicko-valticky-areal.cz
www.jizni-morava.info
www.vinarske.stezky.cz
www.farendy.cz
www.livingstone.cz

Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá soubory cookies (více informací).